سفارش تبلیغ
صبا ویژن

حامیان سردار مهدی سعادتی

هنرهای رزمی - حامیان سردار مهدی سعادتی

ایران
حامیان سردار مهدی سعادتی
تاریخ : چهارشنبه 89/6/17 | 9:28 صبح | نویسنده : ایران | نظرات ()
تاریخ : چهارشنبه 89/6/17 | 9:27 صبح | نویسنده : ایران | نظرات ()
تاریخ : چهارشنبه 89/6/17 | 9:25 صبح | نویسنده : ایران | نظرات ()

همواره فیلمهای رزمی که از داستان قوی و سبک جدید در روش شروع مبارزات و داستان و محتوا استفاده میکنند مورد توجه خاص علاقمندان به هنرهای رزمی بوده است , یکی از فیلمهایی که چندی پیش خدمت شما بازدیدکنندگان سایت بانک اطاعات ورزشهای رزمی معرفی کردیم فیلم رزمی و اکشن شکلات محصول سال 2008 بود که داستان این فیلم و نحوه فیلم برداری , عدم استفاده از بدلکار! حتی در خطرناک ترین صحنه ها و همچنین بازیگر دختر جوان این فیلم که خود را شاگرد تونی جا می داند و بسیار تلاش میکند تا شبیه به او و بروسلی مبارزه کند از فیلم شکلات یک فیلم رزمی خاص و متمایز ایجاد کرده .
ویدیویی که در ادامه مشاهده میکنید کلیپ تصویری این فیلم رزمی است همچنین علاقمندان به این فیلم زیبا و جذاب می توانند با استفاده از لینک خرید پستی این فیلم را با زیرنویس فارسی و کیفیت HD-DVD با قاب و بسته بندی شیک دریافت کنند.
برای دانلود روی آیکن مقابل کلیک کنید
مدت کلیپ : 1 دقیقه و 50 ثانیه
کیفیت : wmv
حجم کلیپ : 8.5 مگابایت
برای دانلود بر روی زیر کلیک کنید:تاریخ : چهارشنبه 89/6/17 | 9:9 صبح | نویسنده : ایران | نظرات ()

Extreme Martial Arts Tricking - 540 Gyro
Extreme Martial Arts Tricking - Aerial Hook
Extreme Martial Arts Tricking - Aerial Switch
Extreme Martial Arts Tricking - Arabian
Extreme Martial Arts Tricking - Axe2Aerial
Extreme Martial Arts Tricking - Axe Webster
Extreme Martial Arts Tricking - Back Handspring
Extreme Martial Arts Tricking - Backside 900
Extreme Martial Arts Tricking - Brandy
Extreme Martial Arts Tricking - Butterfly Knife
Extreme Martial Arts Tricking - Butterfly Twist
Extreme Martial Arts Tricking - Butterfly Twist Round
Extreme Martial Arts Tricking - Cheat 720
Extreme Martial Arts Tricking - Coin Drop
Extreme Martial Arts Tricking - Crowd Awakener
Extreme Martial Arts Tricking - Doubleleg
Extreme Martial Arts Tricking - Flash Kick
Extreme Martial Arts Tricking - Front Handspring
Extreme Martial Arts Tricking - Gainer
Extreme Martial Arts Tricking - Gainer Flash Kick
Extreme Martial Arts Tricking - Gainer Switch
Extreme Martial Arts Tricking - Gumbi
Extreme Martial Arts Tricking - Hyper Feilong
Extreme Martial Arts Tricking - Illusion Twist
Extreme Martial Arts Tricking - Masterswipe
Extreme Martial Arts Tricking - Moon Kick
Extreme Martial Arts Tricking - Parafuso
Extreme Martial Arts Tricking - Pop 720
Extreme Martial Arts Tricking - Pop Swipe
Extreme Martial Arts Tricking - Raiz
Extreme Martial Arts Tricking - Reverse Aerial
Extreme Martial Arts Tricking - Sailor Moon
Extreme Martial Arts Tricking - Shuriken Twist
Extreme Martial Arts Tricking - Singleleg
Extreme Martial Arts Tricking - Slant Gainer
Extreme Martial Arts Tricking - Star Kip
Extreme Martial Arts Tricking - Suicide Kip Up
Extreme Martial Arts Tricking - Swingthru 900

داداش جون اینا رو برای تماشا گذاشتم یه وقت ...نشی بری تو حیاط خونه ات انجام بدی.

من که چند سالی کونگ فو کار کردم فکر نکنم بتونم خیلی از اینا رو انجام بدم شما که جای خود داره.

از ما گفتن بود خود دانید. 

جهت اطلاع شما عرض می کنم تا یکی دانلود نشه دومی رو نمی تونید دانلود کنید.

همشو دانلود کردم. وای خستگی کار چند روزه از تنم در رفت.

http://www.orum-tricks.com/archive/index.php/thread-35.html
تاریخ : دوشنبه 89/5/18 | 11:32 صبح | نویسنده : ایران | نظرات ()
تاریخ : دوشنبه 89/5/18 | 11:25 صبح | نویسنده : ایران | نظرات ()

شما می‌توانید صدای تخریب ناشی از لگد قدرتی موی‌تای را بشنوید، حتی اگر واقعاً نبینید که استخوان پای لگدزننده به هدف برخورد نماید.
اغلب متخصصان، این ضربه را به‌عنوان قدرتمندترین لگد در هنرهای رزمی رده‌بندی می‌کنند.
نه به خاطر افسانه‌هائی درباره این ‌که چگونه این ضربه درختان را می‌شکند و نیروهای فولادی را خم می‌کند ، بلکه به خاطر تخریبی که هنگام اصابت بر قفسه سینه یک حریف ایجاد می‌نماید.

یودسانکلای فایرتکس یک استاد لگد قدرتی موی‌تای است، یک صاحب عنوان شورای بوکس جهانی در رده میان‌وزن و قهرمان استادیوم لومپینی که مبارزانی از ژاپن، ایران، آلمان، فرانسه، آمریکا، استرالیا و تایلند را ناک‌اوت کرده است، او قبول کرد تا اسرار لگد خود را با خوانندگان ما در میان بگذارد.
 پیش از این‌که بررسی روش‌های او را آغاز کنید باید بدانید که او یک مبارز چپ پا است، به این معنی که از پای چپش برای لگد قدرتی استفاده می‌کند. اگر شما یک مبارز راست پا هستید، وقتی روش‌های توضیح داده شده در این‌جا را می‌خوانید، خیلی راحت جای لغات راست و چپ را باهم عوض کنید.
 9 اصل قدرت
طبق نظر فایرتکس، 9 اصل برای اجرای قدرتی این ضربه وجود دارد :
 از گام نقطه محوری استفاده کنید
پیش از آن‌که لگد بزنید، پای راست (جلو) شما یک گام به جلو و باز مختصر به راست برمی‌دارد. اطمینان حاصل کنید که این حرکت شما را به سمت حریف می‌برد، گام برداشتن را آن‌قدر تمرین کنید تا نقطه محوری اعضاء خود را بیابید. زیرا تنها پس از آن است که قادر خواهید بود تا قدرت لگد را رها سازید.
 پای ببر فرو می‌رود
سپس پای راستتان به زمین فرو می‌رود و پاشنه پا بالا می‌آید تا وزن روی سینه پا بیفتد. این کار یک نقطه محوری خلق می‌کند که لگن و بدنتان روی آن چرخش می‌نماید.
بسیاری از رزمی‌کاران سعی می‌کنند با بلند شدن از روی زمین لگد قدرتی را به‌صورت یک لگد پرشی اجرا کنند و یا این‌که پایشان را آن‌قدر محکم روبه بالا می‌گردانند که از زمین بلند شوند. هر دو کار اشتباه است. شما باید روی زمین بمانید. یاد بگیرید وقتی لگدتان را به سمت حریف می‌زنید سینه پایتان را در تماس با زمین احساس کنید.
 وزنتان را به جلو پرتاب کنید
از وضعیت خنثی و متعادل مبارزه‌ای خود، وزنتان را به لگد منتقل کنید. افرادی که سایر هنرهای رزمی را تمرین کرده‌اند، اغلب با این کار مشکل دارند. بسیاری از هنرها به شاگردان یاد می‌دهند که هنگام لگد زدن به عقب خم شوند. اما موی‌تای می‌گوید همیشه باید به جلو خم شوید و یا حداقل وزنتان را به جلو حرکت دهید. به همین علت است که مبارزان موی‌تای که 55 کیلو وزن دارند می‌توانند همانند رزمی‌کاران 100 کیلوئی لگد بزنند.
 پای جلوئی خود را همانند یک باله‌کار نگاه دارید
پس از گام برداشتن، پای محور شما باید به گونه‌ای صاف شود که بتوانید روی سینه پا شبیه حرکت یک باله‌کار بچرخید. بسیاری از تازه‌واردان موی‌تای برای اجرای لگد قدرتی وقتی باید کاملاً ایستاده باشند، چمپاتمه می‌زنند.
 یک عروسک خیمه‌شب ‌بازی آویزان به یک نخ باشید!
از وضعیت ایستاده مبارزه‌ای، دست چپتان باید به‌صورت حمله‌ای و روبه پائین و تا جائی‌که ممکن است به پشت قوس بردارد. در همان زمان پای چپتان برای لگد بالا می‌آید. در حقیقت دست، پا را راه می‌اندازد، به گونه‌ای که گوئی پا به یک نخ متصل است و با آن به سمت هدف می‌رود و برمی‌گردد. نخ را با دست چپتان به عقب برگردانید تا پای چپتان به سمت هدف برسد. هرقدر حرکت قوسی دست، قوی‌تر باشد، لگدتان قوی‌تر خواهد شد.
مبتدیان اغلب دستشان را می‌اندازند، زیرا فکر می‌کنند دارند گاردشان را پائین می‌آورند و صورتشان را باز می‌گذارند. آن‌چه آنها نیاز دارند، توجه به تجربه موی‌تای است که یاد می‌دهد پا بلندتر و قوی‌تر از دست است. وقتی یک لگد قدرتی اجرا می‌کنید، این ضربه آن‌قدر محکم و سریع است که هر مشتی که ممکن است روی صورت شما بنشیند در مقایسه با آن بی‌اهمیت خواهد بود. به همین دلیل است که این اولین چیزی است که برای یک مبارز موی‌تای شدن باید بیاموزید.
به هدف لگد بزنید
در بحث این‌که چه اسلحه‌ای به چه هدفی حمله می‌کند، تای‌بوکسینگ بسیار منحصربه‌فرد کار می‌کند. در مورد لگد قدرتی پای چپ با زاویه 30 درجه یا کمتر بالا می‌رود، هدف دنده‌هاست، استخوان‌های کوچک قفسه‌سینه تنها چیزی که از آنها محافظت می‌کند، آرنج حریف است. در نتیجه باید با زاویه‌ای لگد بزنید که پایتان را قادر سازد به بالا و زیر مفصل حرکت نماید. این دقیقاً همان عملی است که باعث می‌شود لگد قدرتی موی‌تای همان لگد دورانی نباشد.
 با اسلحه خود حمله کنید
استخوان ساق پای چپ اسلحه شماست. از پشت پا استفاده نکنید. زیرا اگر این‌کار را انجام دهید به سرعت متوجه می‌شوید که چرا کاربرد آن توصیه نمی‌شود.
برای درک بهتر این‌که چرا ساق پا برای حمله به کار می‌رود، آن را لمس کنید و با نوک انگشتان تمام آن را بررسی کنید. متوجه خواهید شد که سطح استخوان درست زیر پوست سطح داخلی پا قرار دارد و عضلات و اعصاب در سطح خارجی مابین پوست و استخوان خوبیده‌اند. بهترین راه برای لگد زدن با ساق پا اینست که ساق پایتان را در زاویه ذکر شده بالا بیاورید. پشت پا با زاویه‌ای 45 درجه روبه بالا قرار می‌گیرد تا تضمین کند با اسلحه‌تان به هدف ضربه خواهید زد.
در سایر هنرها مربیان اغلب لگدهائی را آموزش می‌دهند که از پشت پا و عضلات قسمت تحتانی ساق برای ضربه زدن به هدف استفاده می‌کنند و در آن انگشتان پا به‌صورت افقی یا حتی روبه پائین قرار دارند. انجام چنین کاری در یک مسابقه موی‌تای مطمئناً کارائی شما را کاهش می‌دهد و ممکن است منجر به آسیب‌دیدگی شود.
این‌جا این سئوال مطرح می‌شود: ساق پای خود را چگونه به‌عنوان یک اسلحه آماده می‌کنید؟ پاسخ ساده آن عبارت است از استفاده از روغن تای، بالشتک‌های چرمی تای، کیسه سنگین چرمی و یک حریف تمرینی خوب. غلتاندن اشیا روی پا، لگد زدن به درختان و تمام روش‌های دیوانه‌واری که احتمالاً در فیلم‌ها دیده‌اید، موی‌تای نیستند. روغن باید قبل و بعد از آن‌که صدها لگد ساق به بالشتک‌ها (میت) یا کیسه سنگین زدید استفاده شود. این کار شما را برای بهترین روش آموزش آماده می‌کند. در مبارزه وقتی استخوان انسان به استخوان انسان برخورد می‌کند هر دو طرف قوی‌تر می‌شوند. به عبارت دیگر برای ساخت اسلحه‌های قوی، باید آنها را در تمرین مبارزه‌ای سبک، تمرین مبارزه‌ای سنگین و مسابقه به کار ببرید. همان‌طور که معروف است، آهن، آهن را تیز می‌کند.
 سابای ـ سابای
یعنی باید راحت و شل باشید. لگد قدرتی بر پایه ساختار بدنی، امتداد استخوان و استفاده درست از وزن استوار است. کشش عضلانی مطرح نیست. این پیام به‌صورت سابای ـ سابای بیان می‌شود که به شما یادآوری می‌کند احساس، قلب و روح خود را راحت کنید.
پایه‌های اجرا: لگد قدرتی موی‌تای سابای‌ ـ سابای با افزایش قدرت تحمل آغاز می‌شود. شما باید یک بدن راحت و شل داشته باشید و این یعنی نفستان را در طی یک مبارزه حبس نکنید. کسب آمادگی صحیح، توانائی شما در تنفس منظم و نرم را افزایش می‌دهد. هدفتان در تمرین باید این باشد که قادر باشید پس از تکرار 50 بار حرکت، یک مکالمه را انجام داده و سپس دوباره کارتان را ادامه دهید. باید نرمی را پیش از سختی، ضعف را پیش از قدرت و فروتنی را پیش از نیرومندی احساس کنید.

نقش دیگری که شل کردن عضلات در لگد قدرتی دارد مربوط به حرکت شلاقی تکنیک است. پای خود را همانند یک نانچاکو و لگن خود را به‌عنوان دستی که یک دسته آن را نگاه داشته است تصور کنید. وقتی لگن خود را می‌چرخانید، این کار پای شما (انتهای دیگر نانچاکو) را تاب می‌دهد تا به هدف بخورد آن هم قدرتی هک از لگن می‌آید نه از عضلات پا یا خم کردن زانو. وقتی یاد گرفتید چگونه پایتان را شل کنید و تاب دهید، می‌توانید یک انقباض عضلانی نهائی را به آن اضافه کنید.
برای استفاده از یک عمل متقابل وقتی دست چپتان به عقب تاب برمی‌دارد، باید شانه چپ خود را به جلو در امتداد صورت خود برگردانید. هم‌زمان لگن چپ را به جلو بچرخانید و پاشنه پای نگهدارنده راست رابه سمت هدف برگردانید. این حرکت چرخشی بسیار دشوار است، زیرا باید تمام اجزاء آن باهم کار کنند. اما اگر تمرین کنید تا بتوانید آن را اجرا کنید، خواهید آموخت که چگونه قدرت واقعی را تولید نمائید.
 گاردتان را بالا نگه دارید
به یاد داشته باشید که حتی اگر دست چپتان به پائین و پشت رفت، دست راستتان برای محافظت از گردن و سر آزاد است. اگر با یک مبارز موی‌تای دیگر روبه‌رو هستید، همیشه آماده دفاع در برابر یک لگد متقابل باشید. اگر با یک مشت‌زن طرف هستید، آماده دفاع کردن در برابر یک مشت که ممکن است سر راهتان سبز شود باشید.
http://muaythai-boxing.mihanblog.com/post/4
تاریخ : دوشنبه 89/5/18 | 9:50 صبح | نویسنده : ایران | نظرات ()

کلیپ مبارزه دو حرفه ای ، از دو رشته ورزشهای رزمی ، یعنی تونی جا از رشته موی تای و لطیف کراودر از رشته کاپوئرا ، این کلیپ بخشی از فیلم محافظ فیلها می باشد که در آن مبارزه فوق العاده جذابی به نمایش گذاشته شده است .

مدت زمان کلیپ : 3 دقیقه و 4 ثانیه

برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://www.razmavar.com/download/clip/muay-thai-vs-capoeira.html
تاریخ : دوشنبه 89/5/18 | 9:42 صبح | نویسنده : ایران | نظرات ()

کلیپ زیبایی از رشته ورزشی ووشو  را برای شما آماده کردیم، سرعت بالا در انجام حرکات ، تسلط بر فرمها و فیلمبرداری حرفه‌ای از ویژگیهای این کلیپ زیباست . سلاحهای سردی که در فرمهای این کلیپ مشاهده می کنید عبارت است از : بو (چوب) ، شمشیر و نیزه است ، این کلیپ مجموعه فرمهای نمایش داده شده در فیلم رزمی ووشو محصول سال 2008 هنگ کنگ است که آنتونی اسزتو کارگردان آن بوده است . به علاقمندان و هنرجویان رشته ووشو توصیه می شود این کلیپ را مشاهده بفرمایند .

این کلیپ در 2 کیفیت متفاوت آماده شده و تقدیم حضور بازدیدکنندگان سایت ورزشهای رزمی می گردد .

مدت کلیپ : 3 دقیقه و 2 ثانیه  

   حجم کم (3GP)           کیفیت بالا(WMV)

حجم کلیپ :4.3 مگابایت و 13.9 مگابایت

برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://www.razmavar.com/download/clip/whusu-clip.html

من که چندین بار این کلیپ رو دیدم ولی هنوز سیر نشدم
تاریخ : دوشنبه 89/5/18 | 9:27 صبح | نویسنده : ایران | نظرات ()
متاسفانه بارها دیده شده که در باشگاه و دوجوی تمرینی و یا مبارزه ها وقتی رزمی کار  بر اثر سانحه در حین تمرین و یا مبارزه دچار مصدومیت می شود به خاطر کمک رسانی غیر اصولی و برخورد بدون مهارت همرزمانش دچار آسیب دیدگی بیشتری می شود که این امر ممکن است در برخی موارد عوارض و خسارات جبران ناپذیری به بار بیاورد

، در صورتی که به این نکات دقت کنید شما می توانید ناجی همرزم آسیب دیده خود باشید حادثه به خوبی می شود از آسیب بیشتر جلوگیری نمود و یا اموری را انجام داد که سلامت و امنیت جانی مصدوم به خوبی تامین شود .

اقدامات اولیه در آسیبهای ورزشی

1-محافظت و پیشگیری از آسیب بیشتر مثلا با استفاده از وسایل کمک ارتوپدی و وسایل محافظ
2-استراحت که بسته به نوع آسیب از فرم مطلق آن استراحت نسبی را شامل میشود.
3-استفاده از یخ سبب کاهش درد، تورم والتهاب می شود(اولین اقدام در آسیب دیدگی استفاده از یخ می باشد).
4- فشار که اگر با یخ استفاده شود سبب محدود شدن تورم خواهد شد.
5- بالا نگه داشتن عضو آسیب دیده نسبت به سطح قلب سبب تسهیل تخلیه وریدی از ناحیه مربوطه می شود.
6- عمل های محافظتی که در مواقع آسیب جزیی وبدون علامت، توسط ورزشکار استفاده می شود .
مثلا از بانداژ برای پیچ خوردگی مختصر مچ پا.

استفاده از اصول فوق در چه زمان وتوسط چه کسانی صورت می پذیرد.
6 روش مذکوره در برخورد اولیه با آسیبهای حاد اسکلتی- عضلاتی به کار میرود و آشنایی با آن ها برای ورزشکار، مربی، پزشک تیم وهر فرد دیگری که مسئول درمان و برخورد ابتدایی با آسیب باشد ،  لازم است.

چه میزان استراحت کافی است؟ استراحت نسبی در چه مواقعی تجویز میشود؟
طول مدت استراحت وابسته به شدت آسیب است. مشخص است که هر چه شدت آسیب بیشتر باشد،‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مدت استراحت هم بیشتر خواهد بود. وقتی یک آسیب چندان شدید نباشد، استراحت نسبی توصیه می شود.     هدف از استراحت نسبی آن است که  فرد ورزشکار علیرغم وجود آسیب بدون علامت باقی بماند،هر چند تاحدودی تحرک خود را حفظ کرده است.

فایده استفاده از یخ در برخورد با آسیبها چیست؟آیا گرما هم موٍثر واقع می شود؟
یخ سبب کاهش خونریزی،تورم،التهاب ، نیاز های متابولیک ناحیه مجروح، درد ونیز اسپاسم عضلاتی می شود. اما گرما به نوبه خود دارای فایده نیست وجز کاهش اسپاسم عضلاتی، یبب افزایش موارد نامبرده هم خواهد شد. گاهی توصیه می شود که دوره های متناوب استفاده ازگرما ویخ اعمال شود.   
یعنی 1یا2 دقیقه از یخ استفاده کـنند. براساس شدت تورم عـضو این نسبت قابل تغییر است. هرچه آسیب حادتر باشد، از مدت گرم کردن کاسته خواهد شد ودر تورمهای شدید وآسیب دیدگی های شدید به هیچ عنوان تا72 ساعت نباید از گرما استفاده کرد. البته با توجه به میزان آسیب دیدگی این میزان نیز متغیر است.

روش صحیح ماساژ دادن با یخ چگونه است؟باید چه مدت زمانی طول بکشد؟ آیا روشهای دیگری هم برای استفاده از یخ وجود دارد؟

ازنحوهی یخ شروع میکـنیم: اگر از یخ طبیعی استفاده شود بهتر است(نسبت به یخ های یکبار مصرف آماده). قالب یخ را برای مدت  60 تا  90 ثانیه برروی منطقه ای ثابت از عضو آسیب دیده نگه می داریم تا در ناحیه مربوطه وتا 5/1 سانتیمتر اطراف محل احساس کرختی به شخص دست دهـد. حال با توجه به وسعـت محدوده ای که بی حس شده به آرامی یخ را به صورت دایره وار روی پوست ماساژ می دهیم. این ماساژ در آسیبهای ابوسعت متوسط ،7دقیقه ودر نواحی بزرگ تا10 دقیقه طول خواهد کشید. غوطه ور کردن عـضو،درآب یخ هم موثر است. اما تحمل آن برای مصدوم سخت است . به علاوه نمیتوان عضو را بالاتر از قلب نگه داشت. به عنوان قانونی کلی، درطی1 ساعت می توان 20تا30 دقیقه(حداکثر) وحداقل 30 دقیقه نیز عضو را به حالت خود گذاشت.

خصوصیت باندهای فشاری چیست؟

این باندها را از دیستال عضو به پروگزیمال می پیچند ، به طوری که هر دور نصف پهنای دور قبلی را بپوشاند . فشار الاستیکی که اعمال می شود سبب کاهش تورم خواهد شد . البته بانداژ نباید آنقدر محکم انجام گیرد که از بازگشت خون وریدی به طرف قلب اختلالی ایجاد کند .
در مورد باندهای الاستیک تا توان بالقوه کشش باند کافی خواهد بود . باندهای الاستیکی برای آسیبهای حاد اندام تحتانی مناسب نیستند ، چون قابلیت محافظت اندکی ایجاد میکنند .

اصول برخورد با ورزشکاری که شدیدا آسیب دیده و حال وخیمی دارد چیست ؟

در ابتدا توجه معطوف به مجاری های هوایی مصدوم خواهد بود . هر گونه انسداد یا مانعی را باید برطرف کرد . در هنگام این بررسی ها باید مراقب آسیب ستون فقرات گردنی نیز بود . در مرحله بعد به نحوه تنفس مصدوم دقت می شود . در صورت نیاز می توان از تنفس مصنوعی و اکسیژن کمکی استفاده کرد تا تنفس خود به خودی و منظم برقرار شود . اینک نوبت بررسی گردش خون فرد است . نبض جریان کاروتید از لحاظ کیفیت ، تعداد و ریتم لمس خواهد شد . در صورت فقدان این نبض  یا نبض رادیکال باید عملیات احیای قلبی و یا عروقی آغاز گردد و یا همان مرحله ارزیابی مختصر عصبی که سطح هوشیاری ، اندازه و واکنش مردمک ها به نور ، حرکات چشم و پاسخهای حرکتی مصدوم را شامل میشود به معنی مشاهده اندام ها و سایر قسمتهای بدن است تا از وجود هر گونه خونریزی ، شکستگی و یا خون مردگی آگاه شویم .

علت اصلی صدمات ورزشی چیست ؟

عدم آمادگی بدنی ، گرم نکردن پیش از شروع فعالیت ورزشی ، استفاده از تکنیکهای نادرست و ماهیت خود رشته ورزش رزمی از جمله دلایل ایجاد آسیبهای ورزشی هستند .

چگونه می توان از بروز صدمات ورزشی جلوگیری کرد ؟

ارتقاء دانش و سطح معلومات مربیان و خود ورزشکاران ، داشتن سطح آمادگی مطلوب و گرم کردن به اندازه کافی و قبل از مبادرت به انجام فعالیت می تواند از میزان بروز آسیبهای ورزشی بکاهند .تاریخ : دوشنبه 89/5/11 | 7:54 عصر | نویسنده : ایران | نظرات ()
مطالب قدیمی‌تر >>


.: Weblog Themes By Slide Skin:.
درباره وب

جستجودر این وبلاگ
در کل اینترنت
لینک دوستان

ویژه اسلاید اسکین
برچسب‌ها وب
آخرین مطالب
فال روزانه


آرشیو مطالب


بازدید امروز: 169
بازدید دیروز: 412
کل بازدیدها: 6946287